NaVi slaví titul s CS:GO sekcí

by BITE Gaming in Oct 04, 2016
E-SPORT

Jak jsme se dozvěděli v předchozím článku, tak v turnaji zůstali poslední čtyři týmy a ty si to mezi sebou rozdali o 125,000 $. Nejšťastnější z celé čtveřice se stali hráči úřadující v barvách Natus Vincere.

V semifinále se tým Natus Vincere střetl s americkým celkem Liquid, zápas se pro ně nevyvíjel dobře, když po první mapě prohrávali v BO3 sérii 0:1. Tým Liquid se po vyhraném cobblestonu zdál odhodlaný vrátit NaVi porážku ze skupinové fáze. Guardian společně se svými spoluhráči měl co napravovat po první hře, kterou prohráli poměrem 7:16, to vše se jim nakonec povedlo a to na mapách train (16:13) a dust2 (16:10). Nejlepším hráčem této série se stal zaslouženě Egor 'flamie' Vasilyev s ratingem 1.37.

Druhé semifinále se odehrálo mezi týmy SK a Virtus.pro, favorizovaný tým z Brazílie i přes vyhranou první mapu mirage (19:16) nedokázal dotáhnout vítězství dokonce a polští Virtus.pro se dokázali dostat zpět do zápasu, vyhrát celou tuto sérii a posunout se tak do grandfinále. Nečekaný comeback dokázal Jarosław 'pasha' Jarząbkowski, jako MVP zápasu, a jeho spoluhráči na mapách overpass (21:25) a nuke (7:16). Ještě větší senzace je to proto, že Virtus.pro prohráli svůj pick a mnozí jej odepisovali, ale polští "špílmachři" dokázali porazit nejsilnější tým světa na jeho vybrané mapě a na poslední mapě nuke, tímto výkonem se tak probojovali do velkého finále.

Grandfinále mezi Natus Vincere a Virtus.pro nabralo nečekaný spád a rozjetý polský tým vyhrál první mapu, kterou byl cobblestone až debaklovým rozdílem z pohledu NaVi (3:16). Pro MVP celého turnaje Aleksandra 's1mpla' Kostylieva a jeho kolegy to musela být těžká rána, ze které se potřebovali co nejrychleji oklepat, aby dokázali odvrátit tuto finálovou sérii. To vše se jim nakonec povedlo a opět se jim podařilo otočit nepříznivý stav a na mapách train (16:8) a mirage (19:17) si tak došli pro vysněné vítězství. NaVi a jejich pět druhých míst z posledních větších turnajů mluví za vše, tudíž radost ze zaslouženého prvního místa je na místě.